Atbildes uz biežāk uzdotiem jautājumiem

1. Kuru valstu preces nav nepieciešams muitot?

Preces, kas iegādātas Eiropas Savienībā, nav jāmuito. No 2021.gada 1.janvāra Eiropas Savienībā ietilpst 27 valstis: Beļģija, Vācija, Itālija, Luksemburga, Nīderlande, Francija, Dānija, Īrija, Grieķija, Spānija, Portugāle, Austrija, Somija, Zviedrija, Ungārija, Kipra, Latvija, Lietuva, Malta, Polija, Slovākija, Slovēnija, Čehija, Igaunija, Bulgārija, Rumānija, Horvātija.

2. Kādas preces ir jāmuito?

Muitot nepieciešams preces, kas iegādātas jebkurā valstī, kura nav Eiropas Savienības dalībvalsts.

3. Kādi dokumenti nepieciešami muitošanai/atmuitošanai?

Jebkuras preces muitošanai vai atmuitošanai nepieciešami 3 dokumenti:
1. Pirkšanas – pārdošanas rēķins.
2. Preces saņēmēja pilnvara muitas brokerim, lai izpildītu nepieciešamās muitas formalitātes.
3. Transporta pavadzīme. Atkarībā no transportēšanas veida tā var būt: CMR (autotransports), Air Waybill (gaisa transports), Bill of Landing (jūras transports), kurjera vai pasta pavadzīme (kurjera dienesti un pasts), SMGS (dzelzceļa transports).

Bez obligātajiem dokumentiem var izrādīties nepieciešami papildus dokumenti. Papildus dokumenti var būt atkarīgi no preču veida, koka iepakojuma esamības, transporta veida, piegādes nosacījumiem un citiem individuāliem apstākļiem. Lai uzzinātu, kādi tieši dokumenti būs nepieciešami jūsu precei, labāk jau iepriekš sazināties ar muitas brokeriem [email protected]

4. Cik jāmaksā par preces muitošanu/atmuitošanu?

Visizplatītākie muitas nodokļi ir ievedmuitas nodokļi un PVN.
Noteiktiem preču veidiem ir iespējami arī akcīzes nodokļi un antidempinga pasākumi.
Ievedmuitas nodokļu lielums ir atkarīgs no konkrēta preces veida, eksportētājvalsts, izcelsmes sertifikātu esamības. Vairums ievedmuitas likmju svārstās no 0% līdz 7%, taču ir arī augstākas: 10% (piemēram, vieglās automašīnas), 12% (apģērbi), 17% (apavi).

5. Kā iespējams atmuitošanā nemaksāt PVN?

Juridiskās personas ar Latvijas PVN maksātāja statusu var saņemt no VID īpašu PVN režīmu https://www.vid.gov.lv/lv/pvn-ipasie-maksasanas-rezimi-0

6. Kā atmuitot vieglo mašīnu?

Uz muitošanas brīdi mašīnai jāatrodas Latvijā. Pirms muitošanas jāapmaksā nodokļi: 10% ievedmuita un 21% PVN.
Pastāv arī beznodokļu muitošana par uzturēšanās atļauju un atgriešanos Latvijā uz pastāvīgu dzīvi.
Muitas noformēšanai nepieciešamie dokumenti tiek sagatavoti katram gadījumam individuāli.

7. Kā atmuitot personiskās mantas saskaņā ar uzturēšanās atļauju?

Lai bez nodokļa muitotu personiskās mantas saskaņā ar uzturēšanās atļauju, nepieciešams lietu saraksts, kurā norādīta to iegādes cena. Pirmo 12 mēnešu laikā pēc pārbraukšanas uz pastāvīgo dzīvesvietu Latvijā, personiskās mantas var muitot bez maksas.

8. Kā atmuitot preci?

Muitošanas veids, izmaksas un tehniskās detaļas ir atkarīgas no preces veida un tās transportēšanas paņēmiena. Sazinieties ar mums, lai uzzinātu, kas tieši būs nepieciešams, lai atmuitotu Jūsu gadījumā.

9. Kā pareizi noformēt preces eksportam?

Lai nosūtītu preces eksportam un neradītu problēmas ar VID par neapmaksātu PVN, nepieciešams muitā noformēt eksporta deklarāciju. Tam noteikti būs nepieciešams rēķins un transporta pavaddokuments. Sazinieties ar mums, un mēs Jums palīdzēsim pareizi noformēt visus nepieciešamos dokumentus un iziet muitu.

10. Vai iespējams muitot preces tiešsaistē?

Modernās tehnoloģijas un muitas likumdošanas prasības šobrīd ir tādas, ka praktiski visas kravas var noformēt tiešsaistē. Jūsu klātbūtne nebūs nepieciešama ne muitā, ne pie mums birojā.

11. Cik ilgs laiks nepieciešams kravas noformēšanai?

Kravas noformēšanas ilgums ir atkarīgs no daudziem faktoriem, taču gandrīz vienmēr kravas noformēšanai muitā nepieciešama ne vairāk kā viena darba diena. Vidējais eksporta noformēšanas laiks ir aptuveni 2 stundas, importa 2 – 6 stundas.

12. Cik izmaksā jūsu pakalpojumi?

Mūsu pakalpojumu izmaksas tiek aprēķinātas individuāli, jo tās ir atkarīgas no dažādiem faktoriem, tādiem kā: preces veids, transportēšanas paņēmiens, preču muitas kodu daudzums, koka iepakojuma esamība, kravu regularitāte. Sazinieties ar mums, lai uzzinātu mūsu pakalpojumu cenas muitošanai Jūsu gadījumā.

13. Vai jūs veicat kravu piegādi?

Mēs veicam Rīgas ostā pienākošo konteineru piegādi.

14. Vai jūs apmaksājat ostas izdevumus?

Ostas izmaksas ērtāk un ātrāk ir apmaksāt tieši saņēmējam. Ja Jums ir ērtāk, ja ostas izdevumu apmaksu veicam mēs (piemēram, jūs neesat Latvijas rezidents), tad mēs esam gatavi izskatīt dažādus sadarbības variantus.

15. Vai jums ir filiāle N pilsētā?

Modernās tehnoloģijas un muitas likumdošanas prasības šobrīd ir tādas, ka praktiski visas kravas Latvijas teritorijā iespējams noformēt attālināti no mūsu biroja Rīgā.

16. Vai jūs piedāvājat muitošanu uz robežas?

Muitošana – tā ir vissarežģītākā un laika ziņā ilgstošākā muitas noformēšanas procedūra, tādēļ veikt to uz robežas mēs neiesakām, jo rinda robežas šķērsošanai parasti ir garāka nekā sagaidām. Muitošana var ieilgt, un veikt to naktī, bez miega un atpūtas nav pats labākais risinājums. Ērtāk un ātrāk visu noformēt tranzītā no robežas līdz Jums nepieciešamajai pilsētai, tad Jūs varēsiet muitot kravu komfortablos apstākļos, bez steigas, Jums ērtā diennakts laikā.

close
Saņemiet Konsultāciju no Muitas Brokera

Nosūtiet mums ziņu, e-pastu vai pasūtiet zvanu (pārzvanīsim 50 sekunžu laikā)

email